Letiště - Praha - Ruzyně (15.4. - 15.4. 2012)

Kronika 2012 Zobrazit fotogalerii

V sobotu 15. dubna vyrazil Spolek na letiště. Sraz byl u metra Dejvická a sešlo se nás opravdu hodně, i když pršelo. Nikdo neměl ani kufr ani letenky, neletěli jsme k moři, ale šli jsme na nevšední exkurzi po letišti Praha Ruzyně a jeho zákulisí. U metra jsme zamávali rodičům, zaplnili jsme pravidelnou autobusovou linku a vyjeli směr Terminál 3, na staré ruzyňské letiště. Paní průvodkyně nám nejdříve ukázala model celého letiště. Pak jsme nastoupili do autobusu a projeli kolem hangárů až do hasičské zbrojnice. Hasiči nám ukázali svůj vozový park, moderní techniky, půjčili nám na vyzkoušení helmu a ukázali, jak jezdí po tyči. Autobusem jsme se pak přesunuli na nové letiště a odletové rampy, dozvěděli jsme se, co všechno se kontroluje před odletem, jak se dispečeři domlouvají a jaké typy letadel a leteckých společností do Prahy létají. Určitě nejvíc se všichni těšili na runway, kde jsme zblízka viděli přílety i odlety letadel a dokonce i přílet a vyložení nákladu největšího nákladního letadla u nás – Boeing 747 Jumbo Jet. Přivezl nám zásilku z Číny :).
Plni zážitků jsme pak zpátky na Terminálu 3 snědli rozdané sladkosti, rozebrali si pohledy a vrátili se zpátky na Dejvickou. Škoda, že pršelo, protože jinak bychom zašli na výlet do Šáreckého údolí. Tak třeba někdy příště, to už ale půjdeme na pražské letiště pod novým názvem: Letiště Václava Havla.

Vendy