Letní tábor - Bezdružice (30.6. - 21.7. 2013)

Kronika 2012 Zobrazit fotogalerii

Červenec je tady! Co to znamená? Tábor 2012! A na něm vaši bomba vedoucí, kteří si pro vás připravili spousty zábavy a her. Vše začalo krásným letním slunným dnem a naše přání bylo snad jen, aby toto počasí vydrželo celé tři týdny... Ale ono ne! Brzy mraky nad námi vystrčily růžky. Letos se v Bezdružicích sešlo 48 dětí včetně 12 „baby“ táborníků, kteří s námi strávili první týden. Na starosti je měly Janička, Vendy, Kiki. Hlavním vedoucím byl již po několikáté Toňas, zdravotníkem Radim a celotáborovou hru si na starost vzali Bari,Frgy a David. Letos jsme se opět poletech vrátili k vedoucím u družin. Tohoto úkolu se zhostili Radim, Michal, Ondra a Roman. Doufali jsme, že tito vybraní dobrovolníci utuží kolektiv družinky a postarají se o motivaci a lepší výsledky při celotáborové hře. Při vyjmenovávání osazenstva tábora nesmíme zapomenout na nejdůležitější osoby, kterou byli nejlepší hlavní vedoucí co nikdy neprudí Toňas a náš výjimečný a velezkušený šéfkuchař Prášek, kterého poslední týden vystřídala stejně úžasně vařící Jana. A pak tu samozřejmě byla Čuli, která se starala o táborové finance a krásný týden s námi také strávili Lehi se Zedkem.
A teď k samotnému táboru, jak to vlastně vše probíhalo? Z celého osazenstva tábora se po příjezdu stali obyvatelé Země kouzelného pásu, království nesoucí jméno Tora. Po ubytování v komnatách dostali podrobné informace o dění v království a večer sestejně tak jako každý rok zapálil zahajovací slavnostní oheň. Letos tomu bylo po třicáté a pod hlavičkou SpB po sedmnácté. U tohoto posvátného ohně před obyvatele království předstoupil král Tory a ukázal jim kouzelný pás zaplněný drahokamy, který chrání zemi před mocí Pána stínů. Po ukončení zahajovacích oslav se za doprovodu královské kapely odebrali všichni ke spánku do svých komnat. Ovšem další den se v království stala strašlivá tragédie. Po návratu z průzkumu okolí nalezli mrtvého krále s prázdným kouzelným pásem! Všech 13 drahokamů odneslo 13 ptáků Ak-baba do nejhrůznějších koutů země Tora. Nadvláda Pána stínů začala! Úkolem čtyř rodů, tedy družinek,bylo získat zpátky všechny kouzelné kameny a obnovit sílu kouzelného pásu. Při hledání prvního kamenu narazili na zkušené domorodce z místních lesů, kteří také bojovali proti Pánovistínů. Tito domorodci se přidali k jednotlivým rodům (Johanka – Adinův Odboj, Štěpánka - Slované, Nella - Toraristé, Martin – Kingsof Tora) a společně tak mohli zahájit pouť za záchranou království. Cestou museli splnit několik nelehkých úkolů, zapojit svoji fantazii, šikovné ruce, odvahu i inteligenci. Bojovat s loupežníky, postavit vozík, vyřešit různé hlavolamy a hádanky, orientovat se a přežít v divoké přírodě (přespání na Gutštejně), dokázat se schovat v lese tak, aby je nikdo nenašel a mnoho dalšího. Po náročných, ale krásných 18 dnech se rodům podařilo získat všech 13 kouzelných kamenů a k porážce Pána stínů zbýval jen nepatrný krůček. Ale jak se nakonec ukázalo, aby se tak skutečně stalo, museli ještě překonat pár bezesných nocí v lese a přemoct svoje já. Závěrečná etapa, kterou v 17leté historii SpB všechny družinky dokončily v plánovaném čase, tudíž během dvou dnů a jedné noci, se letos protáhla o noc a den déle. Cesta ani délka nebyly náročné (40 km), ani šifry se nevymykaly předchozím standardům. Přesto nám je záhadou, jaká kouzla pána Stínů zasáhla fyzické i intelektuální schopnosti členů rodů. Tímto posledním trikem se Pánovy stínů povedlo prodloužit svoji nadvládu nad královstvím Tora.Nakonec i přes veškeré nezdary se podařilo Zemi Kouzelného pásu Tora díky síle a pevné vůli členů Adinova Odboje osvobodit. A tak mohla Johanka z Adinova Odboje převzít vládu nad zachráněným královstvím.
Tímto bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným z řad dětí i vedoucích za krásný čas strávený na našem táboře. Doufejme, že v příštím roce bude stejně hojná účast dětí i bomba vedoucích a prožijeme společně další nezapomenutelné první tři týdny v červenci 2013.

1) Adinův odboj – Roman, Johanka
Členové : Vojta, Adam, Anča, Lukáš K., Kačka, Denis, Jára, Honza V.

2) Toraristé – Ondra, Nella
Členové :Michal, Honza H., Háňa, Kuba M., Alex, Běla, Lukáš Š., Jakub T.

3) Slované – Radim, Štěpánka
Členové: Prokop, Lili, Erik, Matěj J., Bohouš, Tomáš M., Jóža, Tomáš T.

4) Kings of Tora – Michal, Martin
Členové: Ondra, Tomáš B., Bára, Zuzka, Áďa, Nicolas, Matěj P., Vašek

Bari