Bruslení a besídka - Praha (19.12. - 19.12. 2009)

Kronika 2009 Zobrazit fotogalerii

Poslední předvánoční sobota nebyla pro ty, co vyrazili se Spolkem bruslit, vůbec plná shonu po vánočních dárkách v přeplněných nákupních centrech, ale příjemně stráveným odpolednem s kamarády. Sešli jsme se totiž krátce po poledni v hojném počtu a vyrazili na zimní stadion Nikolajka oprášit svůj (kraso)bruslařský styl. Zkušení bruslaři svištěli po ledě, honili se a pilovali styl, zato ti nejmenší Eliška s Jakubem nazuli brusle a vydali se odvážně na led vůbec poprvé. Netrvalo jim to ale dlouho a po pár pádech se s ledem skamarádili, drželi se perfektně na nohou a cupitali sem a tam. Holky Nikča, Nikolka, Janča a Barča brázdily stadion bez přestání stále dokola, kluci jim skoro nestačili. Nejspíš jim chyběla hokejka a puk. Dvě hodinky bruslení byly akorát a mohly jsme se přesunout k Toňasovi na Věneček, kde už pro nás Barinka s Hankou a Járou připravili teplý čaj a skvělé řízečky. Nechybělo samozřejmě vánoční cukroví, koledy, vánoční zvyky a hlavně stromeček a dárky. Ne všechny dárky ale přinesl Ježíšek. Každý totiž musel donést jeden zabalený dárek, vylosovalo se pořadí, ve kterém jsme ke stromečku chodili a postupně si dárečky rozbalovali. Nikdo až do konce nevěděl, jaký dárek si odnese. Když se totiž někomu již rozbalený dárek někoho jiného líbil, mohl mu ho vzít a ten, kdo byl v tu chvíli bez dárku si zase mohl vybrat nový zabalený pod stromečkem. Přetahovaná o dárečky nakonec skončila spokojeností všech a každý si odnesl dárků hned několik. Nakonec jsme malovali vánoční přání a pouštěli svíčky v ořechové skořápce, zkrátka pravá vánoční atmosféra. Večer jsme se museli rozloučit, ale všichni jsme se už moc těšili na ty pravé Vánoce, které byly za dveřmi. Bylo to pohodové zimní odpoledne. Prostě prima předvánoční jízda na ledu se Spolkem! Příští rok vyrazíme zase.

Vendy