FotoAkce - Pražský hrad (11.9. - 11.9. 2010)

Kronika 2010 Zobrazit fotogalerii

Za krásného a slunečného dne 11.9.2010 jsme se sešli poblíž metra Malostranská, abychom zahájili společnou fotoakci Spolku přátel Bezdružic s prohlídkou Pražského hradu a přilehlých zahrad. Účast nebyla veliká, ale alespoň jsme se tolik nehledali a neztráceli se v davech ostatních turistů, kteří zatoužili po nádherné památce hlavního města Prahy. Pár nadšenců dorazilo s vlastními fotoaparáty, ale pro ostatní zajistila zapůjčení fotoaparátů firma Olympus i s odborným školení od Radímka. Trasu jsme zahájili od Malostranské, po starých zámeckých schodech kolem Lobkovického paláce, Rožmberského paláce, Baziliky sv. Jiří, Jiřského kláštera, katedrálou sv. Víta a vyhlídkou z Hradčanského náměstí, poté jsme si odpočinuli a nasvačili v Rajské zahradě a vrátili se na do Muzea hraček. Cestou z hradu jsme prošli nádhernými jižními zahradami a celou akci zmoženi celodenní chůzí zakončili rozchodem u stanice metra Malostranská. Akce byla vydařená a všichni spokojeni. Počasí nám přálo a paměťové karty všech se zaplnili hezkými snímky z celé akce.

Tomáš